Image
چرا ازمیر را برای زندگی انتخاب کنیم

در غرب ترکیه و در سواحل زیبای دریای اژه، شهر ازمیر معروف به مروارید اژه با سابقه تاریخی 8500 ساله، خاک بارور، شرایط مناسب آب و هوایی، 300 روز آفتاب، 629 کیلومتر خط ساحلی و دریایی زیبا واقع شده است.
ازمیر به داشتن مردمانی با فرهنگ بالا در بین تمام شهرهای ترکیه مشهور است. همچنین به عنوان قطب گردشگری ترکیه و دارا بودن چندین شهرک صنعتی موقعیتی ممتاز در بین شهرهای ترکیه دارد. زندگی در ازمیر به دلیل بهره مند بودن این شهر از امکانات رفاهی بالا بسیار راحت میباشد.
زندگی در این شهر زیبا را برای خود و خانواده خود ، انتخاب کنید و از امکانات و قابلیتهای این شهر زیبا ، بهره ببرید .
در ادامه به چند ویژگی مهم این شهر می پردازم

هوای سالم در کنار دریا و کوه 
قرار گرفتن شهر زیبای ازمیر در کنار دریا و کوه ، باعث ایجاد شرایط آب و هوای بسیار عالی و سالم شده است . تقریبا 8 ماه از سال هوای معتدل بر این شهر حاکم می باشد .

امنیت و آرامش
ازمیر، یکی از امن‌‌ ترین شهرهای ترکیه است. تنها 4 میلیون نفر در سومین شهر بزرگ ترکیه زندگی می‌ کنند و این یعنی «آرامشی فوق ‌العاده».
اگر به دنبال آرامش هستید و از شلوغی بیزارید، بدون شک ، ازمیر بهترین انتخاب برای شماست .

سیستم حمل و نقل عمومی عالی
بدون شک یکی از مزیتهای بارز شهر ازمیر داشتن سیستم حمل و نقل عمومی می باشد.رفت و آمد با وجود وسائط نقلیه عمومی شامل اتوبوس، قطار شهری، کشتی و مینی بوس بسیار راحت و ارزان میباشد. با استفاده از قطار سریع السیر شهری(izban) که از داخل فرودگاه میگذرد به راحتی میشود به مرکز شهر دسترسی پیدا کرد. در ازمیر در حال حاضر یک خط مترو و یک خط قطار سریع السیر شهری به نام ایزبان (izban) وجود دارد که مناطق مختلف شهر ازمیر را تحت پوشش قرار میدهند.

پایین بودن هزینه‌ های زندگی نسبت به آنکارا و استانبول
شما با هر سطح درآمدی که داشته باشید، می ‌توانید از زندگی در ازمیر لذت ببرید. این ویژگی ازمیر، باعث شده این شهر نسبت به آنکارا و استا

عدم ترافیک
بدون شک یکی از مهمترین دقدقه های کسانی که در شهرهای بزرگ زندگی می کنند ، ترافیک های سنگین و کسل کننده می باشد . ( مانند شهر تهران ) .اگر به دنبال شهری با جمعیت کم و ترافیک روان هستید ، ازمیر را انتخاب نمایید و از جاده و اتوبانهای استاندارد این کلان شهر بهره مند شوید .