Image

سیستم حمل و نقل در ازمیر 

در بین شهرهای ترکیه، ازمیر اولین شهری است که تمام خطوط حمل و نقل شهری را به هم متصل نموده و از شبکه ارتباطی خوبی بهره مند است.

یکی از مهم ترین نکته هایی که گردشگران در هنگام سفر باید به آن توجه کنند، هزینه حمل و نقل در شهر مقصد می باشد.

از آن جایی که سالانه تعداد بسیاری از ایرانیان به سرمایه گذاری در ازمیر روی می آورده اند، تصمیم گرفتیم در این مقاله اطلاعاتی کلی در رابطه با هزینه حمل و نقل در ازمیر را در اختیار هم میهنانمان قرار دهیم.

ازمیر یکی از جاذبه‌های توریستی ترکیه به حساب می‌آید.

سراسر جنوب ازمیر دارای سواحل زیبای ماسه‌ای، آثار تاریخی متعدد از دوره‌های پیشین همانند شهر تاریخی افس یکی از بزرگترین و زیباترین شهرهای باستانی در دنیا و آبهای معدنی در سواحل چشمه، شهر باستانی ترووا و … همه ساله شمار زیادی توریست علاقه‌مند به دریا و آثار تاریخی را به خود جلب می‌نماید.

تراموا

تراموای ازمیر

  یکی از محبوب ترین وسایل حمل و نقل عمومی است و برای استفاده از آن، مسافران می توانند از شارژ ایزمیر کارت خود استفاده کنند.
همچنین یکی از جنبه های گردشگری ازمیر مسیر زیبای تراموای آن می باشد که در تمامی مسیر در نزدیکترین فاصله از دریا در حرکت می باشد.
ازمیر دارای دو خط اصلی تراموای میباشد.
یکی در شمال دریای اژه که مناطق ماوی شهیر و کارشیاکا را به هم متصل می کند و دیگری در جنوب دریای اژه که مناطق هالکاپینار و بالچوا را به هم متصل می کند.


مترو
ایزبان
کشتی ( واپور )
تاکسی
اتوبوس
هواپیما
دوچرخه و اسکوتر