Image

بیمه سلامتی ترکیه

اتباع خارجی که نسبت به دریافت اقامت این کشور اقدام می کنند باید به طریقی خود را بیمه کنند تا مانند شهروندان ترکیه از هزینه کمی برای درمان بهره ببرند. در هنگام مراجعه به مراکز درمانی هزینه های نسبتا بالایی باید پرداخت شود، پس حتما باید در انتخاب شرکت بیمه ای که قرار است شما را بیمه کند دقت داشته باشید. برای بیمه کردن خود در این کشور شما موظف به دانستن نکات و شرایط و همچنین انواع بیمه درمانی در ترکیه هستید. پس با ما همراه باشید تا در ادامه درمورد بیمه در این کشور صحبت کنیم.

هزینه بیمه درمانی در ترکیه بستگی به سن شما دارد و برای افراد زیر هجده و بالای شصت و سه سال رایگان است ولی اگر در بازه سنی هجده تا شصت و سه سال هستید باید هزینه ای معادل ۴۰۰ لیر تا ۳۰۰۰ لیر را بپردازید که بسته به سن شما متغیر است. همچنین با توجه به نوع بیمه انتخابی، شما باید  حدودا ۴۰ درصد هزینه درمانی خود را بپردازید اما بقیه هزینه ها برعهده بیمه میباشد البته بیمه هایی نیز هستن که کل هزینه های درمانی شما را بپردازند اما هزینه بیمه آن ها نیز بیشتر است. در بحث انتخاب بیمه ها باید به مراکز درمانی که طرف قرار داد با هر کدام از شرکتها هستند و همچنین نحوه خدمات رسانی آنها توجه بکنید. بعضی از بیمه های ارزان قیمت در بحث پرداختها ضعیف تر عمل میکنند یا با مراکز درمانی معتبر همکاری ندارند.

تعدادی از بیمه های ارزان قیمت عبارتند از: بیمه ژاپن، دوغا، آنکارا، گونش، آک و ...  

تعدادی از بیمه های گرانتر با پوشش بالاتر هم عبارتند از بیمه آنادولو و بیمه آلیانز

بیمه دولتی ترکیه(SGK):

سازمان بیمه دولتی ترکیه که معادل سازمان بیمه تامین اجتماعی ایران میباشد نیز برای شهروندان ترکیه امکان انجام بیمه خویش فرما را فراهم نموده است. افرادی که اقامت توریستی کشور ترکیه را می گیرند میتوانند با مراجعه به یکی از شعب SGK نسبت به بیمه خویش فرمای خود اقدام نمایند. مزایای بیمه خویش فرما علاوه بر انجام امور درمانی در مراکز دولتی بصورت مجانی، دارا بودن امکان بازنشستگی نیز میباشد که اشخاص طبق قوانین بازنشستگی کشور ترکیه می توانند از آن بهره مند شوند.

انواع بیمه درمانی در ترکیه

  • بیمه دولتی توسط شرکت های خصوصی: این بیمه در دو حالت امکان پذیر است که شما سرمایه گزار یک شرکت باشید یا یک شرکت را به ثبت برسانید و یا با اجازه کار از دولت ترکیه در یک شرکت خصوصی مشغول به کار باشید در این صورت بیمه دولتی به شما تعلق میگیرد.
  • بیمه خصوصی توسط شرکت های خصوصی: این بیمه یکی از رایج ترین بیمه ها به شمار می آید و به افرادی تعلق می گیرد که به نوعی اقدام به دریافت اقامت ترکیه کنند البته به جز اقامت از طریق کار و سرمایه که به آن اشاره شد بسیاری از ایرانیان مهاجر نیز از این روش برای بیمه کردن خود استفاده می کنند.