Image
باید و نباید های روز ملاقات ( وقت پذیرش) برای ویزای توریستی

بسیاری از متقاضیان ویزای توریستی کشور ترکیه تمامی مراحل را به درستی انجام میدهند . اما در زمان پذیرش به علت ندانستن نکات ریز با مشکل مواجه می شوند. در این قسمت سعی شده برخی از این نکات به اطلاع هموطنان عزیز برسد.

شایان ذکر است شرکت evizmir در انجام امور تقاضای مهاجرت ، شما را یاری خواهد نمود و در کلیه مراحل از ابتدا تا انتها، همراه شما خواهیم بود .

۱- . قبل از مراجعه به اداره مهاجرت کلیه مدارک خود را کنترل کنید و در صورتیکه آدرس اداره مهاجرت را نمیدانید از لینکی که در پایین صفحه اول وب سایت قرار داده شده میتوانید آدس اداره مهاجرت ازمیر را شناسایی کنید.در صورتیکه آدرس اداره مهاجرت ازمیر را نمیدانید از لینکی که در صفحه اول گذاشته شده میتوانید آدرس اداره مهاجرت شهر ازمیر را پیدا کنید

۲- سعی کنید در روز ملاقات یک ساعت قبل از زمان مشخص شده در محل اداره مهاجرت حضور داشته باشید.

۳- پس از حضور در اداره مهاجرت با ارائه پرینت فرم اینترنتی نوبت دریافت کرده و منتظر رسیدن نوبت خود باشید. در برگه ای که نوبت شما در آن نوشته شده است شماره میزی که باید به آن مراجعه کنید نیز قید شده است.

۴- توجه داشته باشید در صورتیکه به صورت خانوادگی به اداره مهاجرت مراجعه میکنید مدارک هر یک از افراد خانواده را در پوشه های جداگانه قرار دهید تا کار رسیدگی به مدارک شما ٰتوسط مسٔول رسیدگی راحتتر و سریعتر انجام گردد.

۵- ترجیحا واریز مبالغ مربوطه را به بعد از مصاحبه بگذارید تا در صورتیکه خدای نکرده جواب رد گرفتید پول شما هدر نرود.
در صورتیکه کلیه مدارک شما کامل بود و مامور رسیدگی به پرونده شما با درخواست اقامت شما موافقت کرد به شما اعلام میکند تا نسبت به پرداخت مبالغ مورد نیاز اقدام کنید.
توجه داشته باشید برای پرداخت مبالغ حتما باید شماره مالیاتی داشته باشید. مبالغ واریزی شامل هزینه اقامت و هزینه کارت میباشد که در صفحه اول فرم اینترنتی قید شده است.

۶- پس از مراجعه به میز و مسٔول مربوطه و بررسی مدارک شما در صورتیکه در مدارکتان نواقصی وجود داشته باشد به شما مهلت یکماهه ای جهت رفع نواقص داده می شود تا نواقص مدارک خود را تکمیل نموده و به اداره مهاجرت تحویل دهید. توجه داشته باشید که برای ارائه نواقص مدارک احتیاج به گرفتن نوبت اینترنتی مجدد نیست و با مراجعه مستقیم به اداره مهاجرت و اعلام اینکه برای ارائه مدارک ناقص آمده اید به شما نوبت مراجعه به مسٔولی که به پرونده شما رسیدگی کرده است را میدهند.

۷- پس از تکمیل و ارائه کلیه مدارک مسٔول مربوطه به شما رسید دریافت مدارک را میدهد که این رسید تا زمانیکه کارت شما بدستتان برسد به عنوان اجازه اقامت شما در ترکیه میباشد و همواره باید به همراه خودتان داشته باشید.

۸ - روزیکه کارت اقامت شما جهت رسیدن به شما تحویل اداره پست می شود بوسیله سرویس پیام کوتاه به شما اطلاع داده می شود و پس از آن طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری کارت به آدرس شما تحویل داده خواهد شد.

نکته : قبل از ترک اداره مهاجرت مدارکتان را مجددا بررسی نمائید تا مدرکی جا نگذاشته باشید . بسیار مواردی بوده است که مامور اداره مهاجرت به اشتباه اصل مدارکی مانند صفحه اول بیمه و یا سند خانه و .... را به شما تحویل نداده باشد و یا بالعکس بعضی از مدارک مورد نیاز را اشتباها به شما داده باشد.

۹- . در صورت تاخیر در جواب میتوانید به اداره مهاجرت محل زندگی خود مراجعه و نسبت به دریافت نتیجه اقدام نمائید و همچنین میتوانید با  اداره مهاجرت ترکیه تلفن گویای شماره 157 تماس حاصل نموده و در صورت عدم آشنایی با زبان استانبولی داخلی اپراتور فارسی را انتخاب نمائید . به اپراتور فارس زبان اعلام نمائید برای پیگیری نتیجه اقامت خود تماس گرفته اید . همراه داشتن برگه راندوو الزامی میباشد . اپراتور از شما موارد زیر را سوال مینماید .

نوع ویزای درخواستی : توریستی کوتاه مدت    مرتبه درخواست اقامت: مرتبه اول یا دوم و .....
شماره پاسپورت : شماره پاسپورت خود را کامل اعلام نمائید
 نام مادر :نام مادر خود را اعلام نمائید  شهر محل درخواست : اعلام نمائید از چه شهری برای اقامت ثبت نام و به اداره امنیت مراجعه کرده ائید   kayıt numarası یا Registration Number : این شماره در بالای برگه راندوو اولین خانه سمت راست کنار تصویر شما درج شده است

اپراتور اطلاعات را بررسی و نتیجه را به شما اعلام خواهد کرد . در صورتی که نتیجه نامعلوم بود . مجددا میتوانید در هفته های آینده با شماره ذکر داده شده تماس حاصل نمائید و یا شخصا به اداره مهاجرت مراجعه نمائید .