Image

با توجه به اینکه در سالهای اخیر خرید مسکن در ترکیه و بخصوص در شهر ازمیر مورد توجه هموطنان ایرانی قرار گرفته است اطلاعاتی مختصر در این مورد ارائه میشود:

شایان ذکر است شرکت evizmir در انجام امور خرید و یا اجاره ملک، شما را یاری خواهد نمود و در کلیه مراحل از ابتدا تا انتها، همراه شما خواهیم بود .

۱- . جهت خرید ملک در ترکیه حتما به آژانسهای معتبر مراجعه فرمایید.

۲- در صورتیکه قصد خرید ملک نوساز را دارید تمامی مدارک مربوطه را اعم از مجوز ساخت و گواهی پایان کار(Oturma izni) را کنترل نمایید.

۳- منطقه خرید ملک را حتما بررسی کنید بهتر است ملکی که قصد خرید آنرا دارید نزدیک به وسایل نقلیه عمومی مثل مترو، ایستگاه اتوبوس و یا تراموا و همچنین مراکز خرید باشد.

۴- دقت کنید شرکتهای ساختمانی معمولا در مرحله ساخت واحدی را به عنوان واحد نمونه آماده نشان دادن به مشتری می کنند که این واحد فروشی نیست و فقط جنبه نمایشی دارد، بعضی از هموطنان متاسفانه متوجه این قضیه نمی شوند و بعد از معمامله و هنگام تحویل ملک متوجه می شوند که واحد دیگری را خریداری کرده اند. لذا هنگام انتخاب به این مورد دقت فرمایید.

۵- هزینه های مربوط به خرید ملک عبارتند از:
3 در صد هزینه ثبت سند که بر عهده خریدار میباشد. هزینه بنگاه 4 درصد که 2درصد خریدار و 2درصد فروشنده متقبل میشوند و هزینه قیمت گذاری 1000 لیر میباشد.

۶- مطابق با قانون جدیدی که دولت ترکیه در جهت حمایت از اتباع خارجی که قصد خرید ملک در ترکیه دارند وضع نموده است ملکهایی که به اتباع خارجی فروخته خواهند شد باید از طریق شرکتهای امین قیمت گذاری شده و بصورت رسمی قیمت آنها به اداره ثبت اعلام گردد.لذا پس از تواقف برای خریدن ملک آژانس املاک مربوطه تقاضای بازدید ملک را مینماید که هزینه آن همانطود که در بالا گفته شد 1000 لیر میباشد.(eksper)